Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Matki w Warszawie!

Krajowej Konferencji Ruchu Matek w Modlitwie!!!

W dniu 27-go września 2014 grupa Matek w Modlitwie z naszej parafii uczestniczyła w Krajowej Konferencji Ruchu Matek w Modlitwie. Spotkanie miało miejsce w parafii NMP Matki Zbawiciela przy ul. św. Bonifacego 9 w Warszawie na Stegnach.

Na spotkanie przybyły liczne grupy Matek w Modlitwie z różnych stron Polski. Konferencję rozpoczęła Msza Św. sprawowana w intencji dzieci, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser. Hierarchowie skierowali do matek swoje słowa i przekazali pasterskie błogosławieństwo. W Homilii ks. Jarosław Hybza przekonywał, że ruch Matek w Modlitwie to ruch na dzisiejsze czasy, kiedy tyle zagrożeń czyha na nasze dzieci, może czasem wydaje nam się że nie od razu są wysłuchiwane nasze modlitwy- prośby, ale czas należy do Boga, cuda zdarzają się nawet po latach.

Po Mszy Św. na wspólnej modlitwie powierzałyśmy nasze dzieci Panu Jezusowi tak jak czynimy to na naszych cotygodniowych spotkaniach. Po modlitwie był czas na przerwę, wspólny posiłek, pyszne ciasta upieczone przez Matki z goszczącej nas parafii. Czas przerwy to również czas wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń z innymi grupami Matek, to także czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Po przerwie konferencję poprowadziła Lucyna Dec, krajowa koordynatorka Matek w Modlitwie w Polsce, która mówiła, że dostaje potwierdzenia skuteczności modlitw Matek, że wspólna wytrwała modlitwa to największa siła, która zmienia świat, a Świadectwa Matek umocniły nas i upewniły, że nasze modlitwy są bardzo potrzebne naszym dzieciom.

Dziękujemy Panu Bogu za łaski i piękne przeżycia podczas wspólnej modlitwy. Dziękujemy organizatorom Pan Lucynie Dec, ks. Mirosławowi Korsakowi-asystentowi kościelnemu naszego ruchu i wszystkim matkom za wspólną modlitwę i życzliwość.

p. Beata Cieślak


Czytaj więcej...

Szkoła Modlitwy Charyzmatycznej!

Szkoła Modlitwy Charyzmatycznej naszej Parafii!!!

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Emanuel" zaprasza na "Szkołę Modlitwy Charyzmatycznej", która rozpocznie się we wtorek 16-go września w naszym kościele o godz. 19.00. Spotkania będą obywać się co wtorek do 21-go października. Szkołę poprowadzi ks. Artur Ćwirta. WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!!!

Czytaj więcej...

Ks. Damian Szumski.

Ks. Damian Szumski, misjonarz z Gwinei, w naszej Parafii!!!


W niedzielę, 17-go sierpnia, gościł u nas w Parafii ks. Damian Szumski, który obecnie przebywa na misjach na terenie  Papua Nowej Gwinei - wyspy na Oceanii.

Przedstawił nam obraz życia jaki tam panuje oraz warunki, w jakich przyszło mu pracować. Zaprezentował kilka przedmiotów i elementów ubioru jaki Papuasi noszą na co dzień. Wyjaśniał cel i sens swej misji.

Piękne świadectwo życia w prawie dzikim terenie, gdzie cywilizacja nie dociera tak szybko, jedynie może przez misjonarzy tam pracujących. Najciekawiej poruszyło nas, że ludzie tam żyją bez telewizji, telefonu, internetu. Bez aut, tylko drogi lotnicze. Chyba to nie do pomyślenia jest dla nas dziś...

Ludzie otwarci na Ewangelię i kochają może bardziej, potrafią współczuć, być z innymi razem w trudnych sytuacjach. Że  tak można  żyć - to piękny cud na tej ziemi jeszcze.:)

My słuchając tego wszystkiego ...mogliśmy i możemy się zastanowić, ile w nas jeszcze takiej prostej postawy dawania innym tego, co jeszcze mamy tak od serca.

Czy w ogóle jest nadzieja w dzisiejszym świecie opanowanym mediami na powrót do źródeł i sensu życia, dążąc przez to do Zbawienia. Na pewno taką postawę możemy mieć jeszcze i powinniśmy ją rozwijać.

p. Agnieszka Nowak

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Henrykowa 18.08

Zapraszamy 18 sierpnia na Pierwszą Archidiecezjalną Pielgrzymkę Członków Żywego Różańca, a także odprawiających Nowennę Pompejańską i Nieustający Różaniec do Henrykowa.

W programie przewidziano także wspólne nabożeństwo różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem oraz koncert patriotyczny z okazji 100-lecia niepodległości.

Wyjazd w przyszłą sobotę o godzinie 9:00 rano spod naszego Kościoła. Koszt pielgrzymki to 40 zł. Zapisy i szczegóły pielgrzymki u Ks. Pawła.

 

 

 

Zaproszenie
do udziału w Pierwszej Archidiecezjalnej Pielgrzymce
Członków Żywego Różańca do Henrykowa

 
Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia
            Od dłuższego czasu, odwiedzając parafie naszej archidiecezji i spotykając się z Wami przy różnych okazjach, zauważyłem, iż nie ma na naszym terenie żadnej wspólnoty, w której nie działałaby mniejsza lub większa grupa ludzi codziennie modlących się na różańcu. Najczęściej skupiają się oni w Różach Żywego Różańca i polecają w swoich modlitwach, poza osobistymi sprawami, intencje wspólnot parafialnych, naszej diecezji oraz Kościoła na świecie. W wielu miejscach spotkałem także braci i siostry odprawiających Nowennę Pompejańską czy tworzących wspólnoty Nieustającego Różańca.
Jest nas tak wielu, a najczęściej spotykamy się jedynie we własnym gronie. Stąd zrodził się pomysł przygotowania spotkania wszystkich tych, którym bliska jest modlitwa, o którą Matka Boża prosiła w tak wielu swoich objawieniach. Dlatego z radością i nadzieją zapraszam Was wszystkich do udziału w I Archidiecezjalnej Pielgrzymce Członków Żywego Różańca do Henrykowa, którą będziemy przeżywać 18 sierpnia br. Nasze spotkanie rozpocznie Msza Święta o godzinie 11.00, w czasie której, pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, będziemy modlić się o Boże błogosła­wieństwo dla Was i Waszych Rodzin. Po Eucharystii zaplanowaliśmy również wspólne nabożeństwo z modlitwą różańcową, a także możliwość zwiedzenia pięknego opactwa pocysterskiego oraz liczne atrakcje (wśród nich koncert patriotyczny z okazji obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę).
Wierzę jednak, że najistotniejszym powodem wybrania się tego dnia do Henrykowa będzie pragnienie spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem oraz pragnienie dania świadectwa wiary w moc modlitwy. Tego właśnie świadectwa dziś szczególnie potrzebuje świat, często promujący postawę człowieka samowystarczalnego, który niczego i nikogo nie potrzebuje. Biorąc do ręki różaniec świadczycie o tym, że potrzebujecie Boga w swoim życiu oraz że pośród codziennych zmagań nie musicie liczyć jedynie na własne siły, zdolności czy umiejętności.

Za to świadectwo z serca Wam dziękuję i zapraszam raz jeszcze
– spotkajmy się w Henrykowie.  
 
+ Józef Kupny
Arcybiskup Metropolita Wrocławski

 

PIELGRZYMKA DO KALWARII 2018

Organizowana jest pielgrzymka do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej na Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na cztery dni to jest od 16 do 19 sierpnia. Chętnych, którzy chcą pojechać bardzo proszę o zapisywanie się już dzwoniąc na mój numer telefonu, ponieważ trzeba zarezerwować wcześniej konkretną ilość noclegów. Koszt pielgrzymki to 125 zł. Bardzo proszę Panie o zabranie z sobą białe bluzeczki do asysty, a Panów o zabranie białej koszuli również do asysty. Wyjazd odbędzie się spod Kościoła Miłosierdzia Bożego i z dworca o godzinie 6:30 rano, 16 sierpnia w czwartek. Więcej informacji przy zapisie.

 

Podgórni Janina

Przylesie 137

Numer tel. 77 412 38 90

Dzień dziecka 2018

WYCIECZKA DO ZOO DLA DZIECI Z WIERZBIC

 

W sobotę 09.06 udało nam się zorganizować długo oczekiwany przez Dzieci z zakładu opiekuńczo-leczniczego w Wierzbicach, wspólny wyjazd do Ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Wraz z grupą Młodzieży, która kilka dni wcześniej w naszym Kościele przyjęła Sakrament Bierzmowania udaliśmy się rano w sobotę dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu swojego czasu niepełnosprawne dzieci mogły zobaczyć rożne zwierzęta w zoo, ale przede wszystkim mogliśmy wspólnie w radosnej atmosferze spędzić czas.

Podczas udzielania Sakramentu Bierzmowania, ks. Biskup mówił do młodzieży, że "Najbliższa niedziela będzie dla Was egzaminem. Czy wtedy poświęcicie swój czas?" Po tych wydarzeniach, myślę, że nowo bierzmowani zdali egzamin już dzień wcześniej bo dobrowolnie zrezygnowali z własnego wolnego dla drugiego potrzebującego człowieka. Zdali na szóstkę z plusem.


Dzieci z Wierzbic z ciekawością poznawały zwierzęta i tak piękny świat przyrody. Na pewno ten dzień nam wszystkim, zostanie na długo w pamięci i w sercach.


Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę duchowo czy materialnie. To dzięki Wam Drodzy udało się zorganizować wszystkie wyjazdy. W sumie byliśmy około ośmiu razy w ubiegłym roku szkolnym razem z wolontariuszami w Wierzbicach. Dziękujemy wszystkim, którzy chętnie ofiarowywali zabawki czy ubrania. Dziękujemy Wam za dobre Serca. Dzięki temu udało się uczynić wiele dobrego.

Chciałbym na koniec przywołać pewną piękną myśl: "Kim jest człowiek, który nie chce tego świata uczynić lepszym?"

  Więcej zdjęć w galerii >>

Bierzmowanie 2018

Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii!!!

W poniedziałek, 4-go kwietnia, w naszym kościele, Mszę św. odprawił i udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, ks. Biskup Jacek Kiciński.

Kandydatów do bierzmowania przygotowywał ks. Paweł Samuel. Tego roku sakrament przyjęło 83 kandydatów z III klas gimnazjalnych, większość z nich uczy się w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.

Jako Dar Ołtarza od młodzieży, została przekazana ofiara pieniężna na pokrycie kosztów nowego wyświetlacza pieśni.

Podczas tej wielkiej uroczystości dla naszej wspólnoty parafialnej nie zabrakło podziękowań dla ks. biskupa jak i dla ks. Proboszcza oraz ks. Pawła.

Życzymy młodzieży, aby z wiarą i odwagą szła za Jezusem Chrystusem w swoim życiu!!!

 

 Więcej zdjęć w galerii >>

Boże Ciało 2018

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa!!!

 

W czwartek, 31-go czerwca 2018 r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy św. o godz. 10.15, której przewodniczył ks. Proboszcz Marcin Czerepak, a kazanie wygłosił ks. Paweł Samuel, nastąpiła Procesja Eucharystyczna ulicami naszej Parafii do czterech ołtarzy, zbudowanych w tych samych miejscach co w latach ubiegłych.

W procesji uczestniczyły wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz dzieci, które w tym roku obchodziły pierwszą rocznicę I Komunii Świętej.

Na całej trasie Procesji widzieliśmy ładnie przyozdobione okna i balkony.

Dziękujemy Bogu za możliwość świętowania, za piękną pogodę, wszystkim osobom, które przygotowały i udekorowały ołtarze. Wszystkim którzy udostępnili swoje posesje. Dziękujemy dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i Paniom Katechetkom. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, panu organiście, policji, która zabezpieczyła trasę procesji, Panom za asystę przy Najświętszym Sakramencie, Paniom które niosły sztandary oraz wszystkim parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w procesji.

Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała!!!

  Więcej zdjęć w galerii >>

Rekolekcje przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego 2018

Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii tradycyjnie odbyły się rekolekcje, który przygotowały nas do tej pięknej uroczystości. Prowadził je Ojciec Mirosław Piątkowski.

Pierwszego dnia rekolekcji 17 maja rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, a po niej odbyła się wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu

Więcej zdjęć z pierwszego dnia rekolekcji w galerii >>

Drugiego dnia Ojciec Mirosław poprowadził konferencje "Uzdrowienie w Duchu Świętym. Przebaczyć i przyjąć przebaczenie." Po niej Ojciec Mirosław i księża z naszej parafii razem ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym modlili się nad ludźmi w intencji uzdrowienia.

 Więcej zdjęć z drugiego dnia rekolekcji w galerii >>

W ostatnim dniu Ojciec Mirosław poprowadził konferencję na temat znaczenia Sakramentu Bierzmowania. Po konferencji na znak odnowienia Sakramentu Bierzmowania odbyło się namaszczenie Olejem Radości.

 Więcej zdjęć z trzeciego dnia rekolekcji w galerii >> 

 Serdecznie dziękujemy Ojcu Mirosławowi za poprowadzenie pięknych rekolekcji.

 

 

Dzień Skupienia Matek w Modlitwie

19 maja w naszej parafii w godzinach południowych odbył się dzień skupienia dla Matek w Modlitwie.

 Więcej zdjęć w galerii >>