Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wydarzenia

Rekolekcje Adwentowe 2019

 

Ważny apel naszej Policji

Oszuści cały czas aktywnie działają w naszym regionie. Również w tym przedświątecznym okresie nie odpuszczają. Niestety w ubiegłym tygodniu jedna z brzeskich seniorek straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, kiedy pod legendą spowodowania wypadku, zadzwonił do niej fałszywy wnuczek. Ponownie przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rozmowie z osobami, które żądają od nas pieniędzy.

Mimo wielokrotnych apeli policjantów, wciąż zdążają się seniorzy, którzy dają się oszukać. 11 grudnia popołudniu do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu dotarły sygnały o kilku próbach oszustwa w mieście. Niestety jedna ze starszych mieszkanek Brzegu straciła czujność i przekazała pieniądze fałszywemu policjantowi. Cała sytuacja wyglądała jak wiele innych. Do 83-latki zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Powiedział seniorce, że spowodował wypadek, a poszkodowana kobieta jest ciężko ranna. Teraz, aby uniknąć więzienia, musi wpłacić 100 000 złotych kaucji. Seniorka długo się nie zastanawiając, przekazała oszustowi ponad 60 000 złotych. Dopiero kilka godzin później zorientowała się, że została oszukana.

 

Przypominamy jak nie stać się ofiarą oszustów?

  • Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze lub policjanta, który mówi, że nasze pieniądze są zagrożone, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Podziel się zaraz tą informacją z bliskimi, nie działaj sam. Pamiętajmy że nikt nie będzie miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
  • Aby potwierdzić dane osoby dzwoniącej, najpierw należy rozłączyć połączenie, a dopiero później wybrać numer telefonu alarmowego 112.
  • Nigdy nie informujemy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na kontach bankowych.
  • W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelanie na konto bankowe.
  • W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

 

Policjanci wciąż informują starsze osoby o metodach, po które sięgają oszuści. Dzielnicowi podczas obchodu i spotkań z mieszkańcami naszego regionu ostrzegają przed lekkomyślnym przekazywaniem pieniędzy osobom, których nie znają. Apelujemy też do osób młodszych. Pamiętajmy o swoich dziadkach, rodzicach i samotnych sąsiadach. Rozmawiajmy z nimi, przestrzegajmy i opowiadajmy historie dotyczące różnych metod oszustw, które usłyszeliśmy w mediach. Niech nasi seniorzy wiedzą, że oszuści działają wszędzie, nie tylko gdzieś daleko. Niech wiedzą, że również do nas taki oszust może zadzwonić i zażądać pieniędzy. Seniorzy muszą być przygotowani na takie sytuacje i wiedzieć jak reagować.

 

Komenda Powiatowa Policji

w Brzegu

 

 

 

Roraty 2019

W tym roku Roraty odbywają się od poniedziałku do piątku. W poniedziałek, we wtorek oraz w czwartek zapraszamy na Roraty o godzinie 18:00. A w środę oraz w piątek, tak jak w ubiegłym roku, poranne roraty odbywają się o godzinie 6:30. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na śniadanie przed lekcjami.

Brzeg pod Krzyżem

W łączności z wydarzeniem ewangelizacyjnym „Polska pod krzyżem”, które odbyło się 14 września w naszej parafii odbyło się czuwanie modlitewne oraz Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny. Czuwanie rozpoczęło się modlitwą różańcową pod Krzyżem Misyjnym. W rozważaniu tajemnic bolesnych, towarzyszyły nam rozważania z homilii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 

Następnie odbyło się nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy przed Najświętszym Sakramentem.

 

Na zakończenie odbyła się Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i za wspólne czuwanie przed Krzyżem naszego Zbawiciela.

 

 Więcej zdjęć w galerii >>

Pielgrzymka do Trzebnicy 2019

Rozpoczęcie:

Wyjazd spod naszego Kościoła o godzinie 4:50 w sobotę 12 października 2019

Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę o godzinie 6:00.
Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.
ZAPISY NA AUTOBUS – w zakrystii po każdej Mszy Świętej, koszt transportu z Brzegu do Wrocławia i z Trzebnicy do Brzegu to 35 zł

Serdecznie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Pielgrzymce!
Z Maryjnym pozdrowieniem,
Ks. Stanisław Orzechowski
Główny Przewodnik Pielgrzymki

Program Pielgrzymki do Trzebnicy

6:00 – Zawiązanie pielgrzymki i wyjście z Katedry Wrocławskiej
Wrocław – wykaz ulic którędy przechodzi pielgrzymka: ul. Katedralna – wyjście z katedry ok. godz. 6.30, ul. Świętokrzyska, ul. Żeromskiego, ul. Oleśnicka, ul. Jedności Narodowej, ul. Ołbińska, ul. Trzebnicka, most Trzebnicki, ul. Kamieńskiego
1. postój – most na Widawie – Krzyżanowice
2. postój – Malin
3. postój – Wysoki Kościół
ok. 15.30 – wejście do Trzebnicy
16.30 – Msza św. w Trzebnicy  przy ołtarzu polowym

PIELGRZYMKA DO KALWARII 2019

Organizowana jest pielgrzymka do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej na Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na cztery dni to jest od 15 do 18 sierpnia. Chętnych, którzy chcą pojechać bardzo proszę o zapisywanie się już dzwoniąc na mój numer telefonu, ponieważ trzeba zarezerwować wcześniej konkretną ilość noclegów. Koszt pielgrzymki to 125 zł. Bardzo proszę Panie o zabranie z sobą białe bluzeczki do asysty, a Panów o zabranie białej koszuli również do asysty. Wyjazd odbędzie się spod Kościoła Miłosierdzia Bożego i z dworca o godzinie 6:30 rano, 16 sierpnia w czwartek. Więcej informacji przy zapisie.

 

Podgórni Janina

Przylesie 137

Numer tel. 77 412 38 90

Zakończenie Oktawy 2019

W czwartek 27-ego czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej Odbyła się procesja do 4 ołtarzy rozmieszczonych wokół naszego Kościoła.

 

Po zakończonych uroczystościach dzieci, które uczestniczyły przez cały tydzień w procesjach otrzymały słodki poczęstunek

Przed rozpoczęciem wakacji odbyło się spotkanie wszystkich naszych Wspólnot Modlitewnych przy grillu. W trakcie spotkania ks. Proboszcz dziękował każdej wspólnocie za całoroczne zaangażowanie.

    Więcej zdjęć w galerii >>

Boże Ciało 2019

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa!!!

 

W czwartek, 20-go czerwca 2019 r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy Świętej o godzinie 10:15, której przewodniczył ks. Antoni, nastąpiła Procesja Eucharystyczna ulicami naszej Parafii do czterech ołtarzy, zbudowanych w tych samych miejscach co w latach ubiegłych.

W procesji uczestniczyły wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz dzieci, które w tym roku obchodziły pierwszą rocznicę I Komunii Świętej.

Na całej trasie Procesji widzieliśmy ładnie przyozdobione okna i balkony.

Dziękujemy Bogu za możliwość świętowania, za piękną pogodę, wszystkim osobom, które przygotowały i udekorowały ołtarze. Wszystkim którzy udostępnili swoje posesje. Dziękujemy dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i Paniom Katechetkom. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, panu organiście, policji, która zabezpieczyła trasę procesji, Panom za asystę przy Najświętszym Sakramencie, Paniom które niosły sztandary oraz wszystkim parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w procesji.

Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała!!!

  Więcej zdjęć w galerii >>

Pierwsza Komunia Święta 2019

W czwartą niedzielę maja, 26-go maja, w naszej Parafii odbyła się  uroczystość I Komunii św. Dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzina, przyjaciele, znajomi, katecheci, nauczyciele. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczył ks. proboszcz Marcin Czerepak, który wcześniej powitał dzieci i ich rodziców zgromadzonych przed kościołem.

Wielu przybyłych na uroczystości gości, ale przede wszystkim najbliżsi i rodzina wspierali dzieci swoją obecnością i modlitwą, aby zawsze szczerze kochały Jezusa i szły z nim przez całe swe życie.

Do tej wyjątkowej chwili dzieci z naszej Parafii przygotowywały się przez cały rok pod okiem katechetek: Pani Marioli Mesjasz-Walas oraz Pani Elżbiecie Wacławik, którym bardzo dziękujemy!

Przez cały następny tydzień dzieci uczestniczyły w tzw. „Białym tygodniu”, czyli we Mszy św. połączonej z nabożeństwem majowym. Jest to kontynuacja tego Wielkiego Dnia Pierwszej Komunii Świętej oraz przedłużenie świętowania i radości z tego, że Pan Jezus przychodzi do nich i mogą w pełni uczestniczyć we Mszy św.

Dzieciom życzymy, by nigdy o Panu Jezusie nie zapomniały, by każdego dnia i na każdym etapie życia dawały prowadzić się samemu Jezusowi do Jego Stołu. A my pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby zawsze były wierne Panu Jezusowi!

Więcej zdjęć z tej Uroczystości można zobaczyć w nasze Galerii. Zapraszamy!!!

 

Więcej zdjęć w galerii >>

Bierzmowanie 2019

 Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii!!!

W sobotę, 11-go maja, na Mszy świętej o godzinie 18:00, nasza młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania. Sakramentu udzielił ksiądz biskup Jacek Kiciński.

W tym roku sakrament przyjęły 59 osoby. Jest to głównie młodzież z III klas gimnazjalnych.

Na tę uroczystość przyjechali księża z naszego dekanatu na czele z ks. dziekanem Stanisławem Grzechynką oraz z ks. Proboszczami z naszego miasta.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej uroczystości. Bóg zapłać także wszystkim osobom, które tak pięknie przygotowały nasz kościół na tę uroczystość.

A naszej młodzieży życzymy, aby umocniona tym sakramentem, z wiarą i odwagą szła za Jezusem Chrystusem w swoim codziennym życiu!!!

Więcej zdjęć z Sakramentu Bierzmowania można zobaczyć w nasze Galerii. Zapraszamy!!!

 

Więcej zdjęć w galerii >>