Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wydarzenia

PIELGRZYMKA DO KALWARII 2018

Organizowana jest pielgrzymka do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej na Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na cztery dni to jest od 16 do 19 sierpnia. Chętnych, którzy chcą pojechać bardzo proszę o zapisywanie się już dzwoniąc na mój numer telefonu, ponieważ trzeba zarezerwować wcześniej konkretną ilość noclegów. Koszt pielgrzymki to 125 zł. Bardzo proszę Panie o zabranie z sobą białe bluzeczki do asysty, a Panów o zabranie białej koszuli również do asysty. Wyjazd odbędzie się spod Kościoła Miłosierdzia Bożego i z dworca o godzinie 6:30 rano, 16 sierpnia w czwartek. Więcej informacji przy zapisie.

 

Podgórni Janina

Przylesie 137

Numer tel. 77 412 38 90

Dzień dziecka 2018

WYCIECZKA DO ZOO DLA DZIECI Z WIERZBIC

 

W sobotę 09.06 udało nam się zorganizować długo oczekiwany przez Dzieci z zakładu opiekuńczo-leczniczego w Wierzbicach, wspólny wyjazd do Ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Wraz z grupą Młodzieży, która kilka dni wcześniej w naszym Kościele przyjęła Sakrament Bierzmowania udaliśmy się rano w sobotę dzięki ich zaangażowaniu i poświęceniu swojego czasu niepełnosprawne dzieci mogły zobaczyć rożne zwierzęta w zoo, ale przede wszystkim mogliśmy wspólnie w radosnej atmosferze spędzić czas.

Podczas udzielania Sakramentu Bierzmowania, ks. Biskup mówił do młodzieży, że "Najbliższa niedziela będzie dla Was egzaminem. Czy wtedy poświęcicie swój czas?" Po tych wydarzeniach, myślę, że nowo bierzmowani zdali egzamin już dzień wcześniej bo dobrowolnie zrezygnowali z własnego wolnego dla drugiego potrzebującego człowieka. Zdali na szóstkę z plusem.


Dzieci z Wierzbic z ciekawością poznawały zwierzęta i tak piękny świat przyrody. Na pewno ten dzień nam wszystkim, zostanie na długo w pamięci i w sercach.


Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę duchowo czy materialnie. To dzięki Wam Drodzy udało się zorganizować wszystkie wyjazdy. W sumie byliśmy około ośmiu razy w ubiegłym roku szkolnym razem z wolontariuszami w Wierzbicach. Dziękujemy wszystkim, którzy chętnie ofiarowywali zabawki czy ubrania. Dziękujemy Wam za dobre Serca. Dzięki temu udało się uczynić wiele dobrego.

Chciałbym na koniec przywołać pewną piękną myśl: "Kim jest człowiek, który nie chce tego świata uczynić lepszym?"

  Więcej zdjęć w galerii >>

Bierzmowanie 2018

Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii!!!

W poniedziałek, 4-go kwietnia, w naszym kościele, Mszę św. odprawił i udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, ks. Biskup Jacek Kiciński.

Kandydatów do bierzmowania przygotowywał ks. Paweł Samuel. Tego roku sakrament przyjęło 83 kandydatów z III klas gimnazjalnych, większość z nich uczy się w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.

Jako Dar Ołtarza od młodzieży, została przekazana ofiara pieniężna na pokrycie kosztów nowego wyświetlacza pieśni.

Podczas tej wielkiej uroczystości dla naszej wspólnoty parafialnej nie zabrakło podziękowań dla ks. biskupa jak i dla ks. Proboszcza oraz ks. Pawła.

Życzymy młodzieży, aby z wiarą i odwagą szła za Jezusem Chrystusem w swoim życiu!!!

 

 Więcej zdjęć w galerii >>

Boże Ciało 2018

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa!!!

 

W czwartek, 31-go czerwca 2018 r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po Mszy św. o godz. 10.15, której przewodniczył ks. Proboszcz Marcin Czerepak, a kazanie wygłosił ks. Paweł Samuel, nastąpiła Procesja Eucharystyczna ulicami naszej Parafii do czterech ołtarzy, zbudowanych w tych samych miejscach co w latach ubiegłych.

W procesji uczestniczyły wszystkie wspólnoty i grupy parafialne oraz dzieci, które w tym roku obchodziły pierwszą rocznicę I Komunii Świętej.

Na całej trasie Procesji widzieliśmy ładnie przyozdobione okna i balkony.

Dziękujemy Bogu za możliwość świętowania, za piękną pogodę, wszystkim osobom, które przygotowały i udekorowały ołtarze. Wszystkim którzy udostępnili swoje posesje. Dziękujemy dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i Paniom Katechetkom. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, panu organiście, policji, która zabezpieczyła trasę procesji, Panom za asystę przy Najświętszym Sakramencie, Paniom które niosły sztandary oraz wszystkim parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w procesji.

Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy tak licznie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała!!!

  Więcej zdjęć w galerii >>

Rekolekcje przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego 2018

Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii tradycyjnie odbyły się rekolekcje, który przygotowały nas do tej pięknej uroczystości. Prowadził je Ojciec Mirosław Piątkowski.

Pierwszego dnia rekolekcji 17 maja rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, a po niej odbyła się wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu

Więcej zdjęć z pierwszego dnia rekolekcji w galerii >>

Drugiego dnia Ojciec Mirosław poprowadził konferencje "Uzdrowienie w Duchu Świętym. Przebaczyć i przyjąć przebaczenie." Po niej Ojciec Mirosław i księża z naszej parafii razem ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym modlili się nad ludźmi w intencji uzdrowienia.

 Więcej zdjęć z drugiego dnia rekolekcji w galerii >>

W ostatnim dniu Ojciec Mirosław poprowadził konferencję na temat znaczenia Sakramentu Bierzmowania. Po konferencji na znak odnowienia Sakramentu Bierzmowania odbyło się namaszczenie Olejem Radości.

 Więcej zdjęć z trzeciego dnia rekolekcji w galerii >> 

 Serdecznie dziękujemy Ojcu Mirosławowi za poprowadzenie pięknych rekolekcji.

 

 

Dzień Skupienia Matek w Modlitwie

19 maja w naszej parafii w godzinach południowych odbył się dzień skupienia dla Matek w Modlitwie.

 Więcej zdjęć w galerii >>

 

Bezpłatne badania dla Pań

Zaproszenie Matki w Modlitwie

Wspólnota Matek w Modlitwie   bardzo serdecznie zaprasza   Mamy, Kobiety, Matki Duchowe, Babcie na Dzień Skupienia, który rozpocznie  się 

w sobotę 19 maja  Mszą świętą o godz 9.00,której przewodniczyć będzie ks. Tomasz Płukarski.

Po Mszy Św konferencję poprowadzi  Pani Elżbieta Łozińska psycholog, żona , mama trójki dzieci, autorka książki „Jak rozmawiać w rodzinie”

Zapraszamy aby w natłoku obowiązków znaleźć czas na  wyciszenie, spotkanie z Bogiem, wsłuchanie  się w siebie, oddanie  Bogu  naszych  spraw.

 

 

 

 

 

Wywiad w Radiu i w Prasie 2018

Bierzmowanie jest ogromnym przeżyciem dla każdego młodzieńca, który chce przyjąć dary Ducha Świętego. Jednak poznawanie samej teorii na temat naszej religii często nie jest wystarczające. Właśnie z tego powodu ksiądz Paweł wpadł na pomysł organizowania wyjazdów do domu dziecka w Wierzbicach, aby zaszczepić dobro w młodszych pokoleniach. Każdy kto tam zagościł na te kilka godzin, wrócił do domu z większą ilością empatii i miłości w sercu.

   Aby nagłośnić całą sprawę, radio „Rodzina” oraz „Gość Niedzielny” zaprosili Księdza wraz z grupką młodzieży na krótki wywiad, który ma pomóc uświadomić sens tego nietypowego sposobu przygotowań do bierzmowania. Dlatego też 25 maja 2018 roku odbył się wyjazd młodych osób przygotowywujących się w naszej parafii do konfirmacji, Aleksandry Puszczewicz, Krzysztofa Rzeszuta, Natalii Nowickiej oraz Michała Musiała wraz z ks. Pawłem do stolicy Dolnego Śląska.

Na początku wszyscy udali się do Wyższego Seminarium Duchownego, w celu przybliżenia sobie wiedzy na temat życia przyszłych księży. Po całym miejscu oprowadził nas Ks. prefekt Łukasz Piłat, któremu zawdzięcza się serdeczność skierowaną w stronę przybyłych gości.

 

Następnie grupa ruszyła w stronę radia „Rodzina”, gdzie wywiadu udzielił im dziennikarz Mateusz Cieniawski. Nie można pominąć tego, że do studia zawitał również wspomniany wcześniej „Gość Niedzielny”, który również chciał, aby więcej ludzi dowiedziało się o wyjazdach do Wierzbic.

 

Po udzielonych wywiadach, ks. Paweł Samuel zabrał przybyłych z nim podopiecznych na mały poczęstunek oraz spacer po Wrocławiu.

Grupa wróciła zadowolona do domu, zmotywowana do dalszej pracy, która ma nieść ze sobą pomoc dla każdego, który jej potrzebuje.

Przeprowadzonego z nimi wywiadu można będzie posłuchać w Poniedziałek 30 kwietnia  o godzinie 13:10 w Radiu Rodzina WYWIAD: TUTAJ

W "Gościu Niedzielnym" artykuł ukaże się 13 maja. ARTYKUŁ: TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do posłuchania oraz przeczytania.

 Więcej zdjęć w galerii >>

Wizyta Biskupa 2018

Raz na 5 lat odbywa się we wszystkich parafiach wizytacja kanoniczna biskupa. Od ostatniej, w roku 2013, kiedy gościliśmy księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, ten czas już minął i w poniedziałek, 23 kwietnia przybył do nas  biskup Jacek Kiciński. Nie był to moment typowego audytu, ale włączenia się na chwilę w nasze codzienne życie.  Nasz Gość rozpoczął od spotkania w kościele w Pępicach. Był pod wielkim wrażeniem pięknie odremontowanego kościoła. Następnie na chwilę zatrzymał się w domu Św. Brata Alberta, by tam pomodlić się wraz z jego mieszkańcami i pracownikami.

 

  Po obiedzie i braterskim spotkaniu z księżmi ksiądz biskup obejrzał kancelarię i sprawdził i opieczętował wszystkie księgi. O godzinie 15.00 udał się do kościoła na koronkę do Bożego Miłosierdzia. To nabożeństwo pięknie wpisało się już w tradycję naszej parafii.  Na pewno staliśmy się miejscem i momentem przekazywania i ”rozlewania” Miłosierdzia  na cały, potrzebujący go świat. Była to wielka radość, bo poprowadził to nabożeństwo sam biskup.

    Potem było spotkanie ze wszystkimi wspólnotami i grupami modlitewnymi naszej parafii. Króciutko zaprezentowali się w kolejności: Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi, Caritas, Krąg biblijny, Matki w Modlitwie, Margaretki,  Odnowa w Duchu Świętym i Żywy Różaniec. To radość i duma, że jest u nas tak wielu ludzi, którzy chcą głębiej uczestniczyć w życiu Kościoła i Parafii.

            Ksiądz biskup spotkał się jeszcze z Rodzicami osób duchownych, Radą Parafialną i Katechetami. Spotkania te odbywały się w bardzo ciepłej i ojcowskiej atmosferze.

            O godzinie 18.00 odbyła się uroczysta Msza Święta. Zawsze jest to wyjątkowe przeżycie, kiedy sprawuje ją biskup w otoczeniu tak wielu kapłanów z dekanatu i gości. Na koniec wszyscy zostaliśmy umocnieni pasterskim błogosławieństwem.

            To piękna okazja, kiedy można na rzeczywistość naszej wiary spojrzeć trochę głębiej. Przecież mamy przepiękną świątynię o tak niezwykłym wezwaniu, są jeszcze kapłani, jest Eucharystia i inne Sakramenty; jest modlitwa i są różne nabożeństwa. Żyjemy w kraju o długiej i mocnej chrześcijańskiej tradycji. Mamy pokój, nikt nam nie przeszkadza i nikt nie prześladuje. Mamy rzeczywiście cudowne miejsce, gdzie jest okazja, by przynosić swoje troski, bóle i zmartwienia, a także radości i całe swoje życie! Bóg rzeczywiście mieszka między nami i mamy Go na wyciągnięcie ręki! To piękne, ale czy my wszyscy to doceniamy? Czy jako wspólnota ludzi skupiona w tym miejscu otwieramy swoje serca dla tak przychodzącego do nas Boga? Nie wiadomo, jaki będzie ten przyszły świat. My cieszmy się tym, co mamy i nie przegapmy swojej chwili spotkania z Panem.

 Więcej zdjęć w galerii >>