ks. Wojciech Czernatowicz CPPS

W niedzielę, 26-go stycznia, gościliśmy ze Słowem Bożym, już po raz kolejny w naszej wspólnocie parafialnej, ks. Wojciecha Czernatowicza CPPS, Misjonarza Krwi Chrystusa. Wielu zastanawia się, gdzie ks. Wojciech pełni swoją posługę duszpasterską. Chcemy, więc krótko przybliżyć wszystkim Parafianom postać ks. Wojciecha.

Ks. Wojciech obecnie, tj. od 8-go kwietnia 2013 r., jest Prowincjałem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa. Na co dzień przebywa w Domu Misyjnym Zgromadzenia św. Kaspra w Częstochowie.

Przez prawie 22 lata pracował poza Polską. Jest pierwszym kapłanem Polakiem Prowincjałem w Prowincji Polskiej CPPS. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk papieża Jana Pawła II w Lublinie w 1987 roku. W wolnym czasie udziela lekcji hiszpańskiego i innych języków.

Prowadzi rekolekcje z duchowości Zgromadzenia w Domu Rekolekcyjnym w Częstochowie, organizuje Kasperiańskie Dni Młodych oraz prowadzi Wydawnictwo "POMOC" Misjonarzy Krwi Chrystusa.

Ks. Wojciech prywatnie jest dobrym przyjacielem naszego ks. Proboszcza.

Krótka informacja o zgromadzeniu:

Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa jest Stowarzyszeniem Życia Apostolskiego. Zostało założone przez św. Kaspra del Bufalo w 1815 roku w Państwie Rzymskim. Jego celem było odnowienie duchowieństwa i świeckich, poprzez głoszenie misji ludowych i rekolekcji. Ks. Franciszek Albertini zainspirował św. Kaspra do szerzenia nabożeństwa i duchowości Krwi Chrystusa. W 1808 roku w kościele San Nicola in Carcere w Rzymie, ks. F. Albertini założył Arcybractwo Krwi Chrystusa.

Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa to stowarzyszenie życia apostolskiego. Jego cechy to wielokulturowość, różnorodność i inkluzywność. Głównym założeniem zakonu Misjonarzy Krwi Chrystusa jest budowanie i odnawianie Kościoła, dlatego też zakon wzywa do odnowy i nawrócenia poprzez misje i rekolekcje. Misjonarze pragną wnosić Boże miłosierdzie do parafii, szkół, szpitali i więzień. Adoracja Krwi Chrystusa zajmuje szczególne miejsce w życiu wspólnotowym i apostolskim członków Zgromadzenia.

Od prawie 30 lat realizowana jest w Polsce misja i charyzmat Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa poprzez prowadzenie rekolekcji i dni skupienia, pomoc charytatywną, pracę parafialną, posługę uzależnionym, ewangelizację, piesze pielgrzymki, misje parafialne oraz formację duchową dla świeckich, szczególnie w ramach ruchu Wspólnoty Krwi Chrystusa.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa: TUTAJ.