Sakrament Bierzmowania

Sakrament bierzmowania jest to sakrament w którym Duch Święty umacnia człowieka do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.

Udzielany jest młodzieży klas trzecich Gimnazjum. Przygotowanie rozpoczyna się w trzeciej klasie Gimnazjum i jest niezależne od katechizacji szkolnej (przygotowanie do wszystkich sakramentów odbywa się w parafii).

• Młodzież klas trzecich spotyka się na katechezach raz w miesiącu w dniu wyznaczonym.
  • Wszyscy kandydaci do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami spotykają się razem na Mszy św. w wyznaczone niedziele.
  • Wszyscy zobowiązani są do aktywnego uczestnictwa w liturgicznym życiu Kościoła (Msze św. i nabożeństwa), co potwierdzane jest wpisami na kartach uczestnictwa (indeksy).
  • Osoby, które w sposób nieusprawiedliwiony nie uczestniczą w zajęciach nie ukończą pozytywnie przygotowania.