Sakrament Chrztu Świętego

Chrzest dzieci odbywa się w każdą drugą niedziele miesiąca podczas Mszy Św. o godz. 14.00.

(Spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywa się w każda drugą sobotę miesiąca o godz. 19.00 w salce na Plebani).

Rodzice, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko, powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej najpóźniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem Chrztu, mając ze sobą następujące dokumenty:

• odpis aktu urodzenia dziecka z USC,
  • zaświadczenie od rodziców chrzestnych, mieszkających poza parafią chrztu o możliwości dopuszczenia ich do godności chrzestnych (pobierają w parafiach swojego zamieszkania),
  • w przypadku dziecka, którego rodzice nie mieszkają na terenie naszej parafii, a chcą prosić o Sakrament Chrztu św. dziecka w naszej parafii, muszą przedłożyć zgodę swojego proboszcza.